Това е друг много популярен вид пчелен кошер. Неговата история датира от повече от век и половина. Носи името на своите изобретатели, Лоренцо Лангстрот и Амос Рут, който доусъвършенства кошера построен от Лангстрот.
... прочетете цялата статия за Кошер Лангстрот-Рут.
Кошер Лежак
Кошерът лежак е лесен за сглобяване и е с една от най-простите конструкции сред кошерите. Състои се от плодник, подвижно дъно възглавница и покрив. Плодниковите рамки, на типът Лежак разпространен в България, са 18 на брои. В допълнение към кошера Лежак има две преградни дъски.
... прочетете цялата статия за Кошер Лежак.
Алпийски кошер Роже-Делон
Алпийският кошер построен от Рожe Делон може да се разглежда като нов тип кошер, който не е толкова широко разпространен в България, като кошера Дадан-Блат. Алпийският кошер Роже-Делон е съставен от четири кутии (корпуса) поставени една върху друга, побиращи по 8 броя рамки. Покривът му е с външни размери 400x400x80 мм и е покрит с алуминиеви листове.
... прочетете цялата статия за Алпийски кошер Роже-Делон.
Кошер Фарар
Кошерът от типа Фарар, кръстен на своя дизайнер Ц. Л. Фарар е съставен от отделящо се дъно, като прилетната дъска е продължение на дъното, 4 корпуса, захранващ механизъм и покрив. Отделящото се дъно е оборудвано с вентилационна решетка и е покрито с поцинкована метална мрежа с размери 3х3 мм.
... прочетете цялата статия за Кошер Фарар.
Павилионен тип кошери
Павилионното пчеларство е вид пчеларство, което се основава на отглеждането на пчелните семейства в стационарни и подвижни павилиони. Този вид пчеларство е подходящ за практикуване в страните с по-мразовит и студен климат и продължителна зима. Павилионният тип кошери спадат към многокорпусните и са съставени от 9 корпуса, съдържащи по 10 пчелни рамки.
... прочетете цялата статия за Павилионен тип кошери.